آزمون آیلتس چیست و چه کاربردی دارد؟

IELTS

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) یک آزمون استاندارد زبان انگلیسی است که برای سنجش تسلط داوطلبان تحصیل، یا کار و اقامت در کشورهای انگلیسی‌زبان طراحی شده است.

آزمون آیلتس همه چهار مهارت زبانی “Listening, Reading, Writing, Speaking” را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. مدت‌زمان اعتبار مدرک آیلتس دو سال می‌باشد.

آزمون آیلتس دو نوع آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training) دارد.

افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان را دارند باید آزمون آیلتس آکادمیک را بگذرانند و افرادی که قصد گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت، کار و یا اقامت در کشورهای انگلیسی‌زبان را دارند، نیاز به گذراندن آیلتس عمومی دارند.

دوره آیلتس در موسسه سیمین

IELTS

موسسه زبان انگلیسی سیمین ساری با سابقه موفق و طولانی در برگزاری دوره‌های آیلتس، و با بهره‌مندی از بهترین و خوش‌نام‌ترین اساتید آیلتس، کلاس‌های آمادگی آیلتس آکادمیک و جنرال را برگزار می‌نماید.

آن دسته از داوطلبان شرکت در کلاس‌های آمادگی آیلتس که تا سطح متوسط بر انگلیسی تسلط دارند صرفاً با گذراندن دو ترم بیست جلسه‌ای آمادگی آیلتس برای کسب نمره “7.5” آماده می‌شوند. اما چنانچه داوطلبان از سطح متوسط زبانی پایین‌تر باشند به نسبت اختلافی که از سطح میانی دارند باید دوره پیش آیلتس بگذرانند.