برنامه اکتساب طبیعی زبان انگلیسی کودکان

برنامه اکتساب طبیعی زبان انگلیسی کودکان یک برنامه سراسر شفاهی است که برای کودکان غیر انگلیسی‌زبان هفت الی ده‌ساله طراحی شده است. این برنامه با ابتنا بر اصول علمی اکتساب طبیعی زبان‌های خارجی توسط آقای دکتر سید احمد کسائیان دانش‌آموخته مقطع دکترای آموزش زبان انگلیسی و عضو گروه زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان مازندران و مدیرعامل موسسه زبان انگلیسی سیمین ساری طراحی و با بهره‌گیری از بسته‌های مؤثر و کارشناسی‌شده صوتی تصویری زبان انگلیسی و مشارکت مستمر مربیان و تسهیلگران ماهر و توانمند از سال ۱۳۹۱ به‌صورت موفقیت‌آمیز با تولیت موسسه زبان انگلیسی ساری در این شهر اجرا شده است.

دوره اکتسابی کودکان

"یک"

این دوره مانند دوره مادر و کودک یک دوره سراسر شفاهی است که بر اساس اصول اکتساب طبیعی زبان انگلیسی طراحی شده است با این تفاوت که به اقتضای سن بالاتر کودکان مادر در دوره حضور نخواهد داشت و فعالیت‌ها با سرعت بیشتر و سطح متناسب با سن کودکان طراحی شده است.

"دو"

در این دوره هیچ‌گونه آموزش رسمی کلاسیک مبتنی بر کتاب‌ها و مواد آموزشی آکادمیک وجود ندارد و کلیه فعالیت‌ها بر محور تعامل میان مربی و کودکان و کودکان باهم در فضایی پرنشاط و متنوع استوار هستند.

"سه"

این دوره ویژه کودکان هفت الی ده سال می‌باشد و چهار ترم (یک سال) به طول می‌انجامد و هدف آن ایجاد فضای لازم برای تسلط زبان آموزان بر جنبه‌های شفاهی زبان است. کودکان در این دوره قدرت شنیدن و فهمیدن زبان انگلیسی را پیدا می‌کنند و به‌تدریج شروع به صحبت کردن می‌کنند. پس از اتمام دوره اکتساب محور کودکان وارد دوره چهار مهارت می‌شوند که فعالیت‌های شفاهی و کتبی به‌صورت هم‌زمان و مبتنی بر کتاب‌ها و مواد آموزشی رسمی پیگیری خواهند شد.